Odwaga Fight Club Filmy Motywujace
Wszyscy mamy filmy, mimo iż doskonale wiemy, że nie są zbyt ambitne, mocno do nas przemawiają i… oglądamy je co jakiś czas. Chciałem się tu pochwalić moją listą.
Gdy ktoś pyta mnie o ulubionego reżysera, z reguły wymieniam Goddarda, czasem Bressona, Felliniego, Antonioniego… I uwielbiam ich filmy, oglądałem je wielokrotnie, jednak chcąc podnieść się na duchu, czy po prostu wzbudzić w sobie pewne emocje sięgam po tą czwórkę:

1. Elizabethtown
2. Fight Club
3. 25th Hour
4. Angry Management
 
Każdy z nich widziałem przynajmniej pięć razy, a Fight Club pewnie i kilkanaście. Może zresztą nie są to zbyt szmatławe filmy (przepraszam wszystkich, którzy liczyli na wyznanie w rodzaju sagi Zmierzchu, Harry'ego z błyskawicą na czole czy najgorszego filmu akcji wszechczasów: Pearl Harbour).
Próbuję się właśnie zastanowić co łączy te filmy.
Film 25 Godzina Odwaga Motywacja
Elizabethtown – historię o pogodzeniu się z porażką zawodową,odnalezieniu sensu w kontakcie z rodziną i zebraniu sił, by zacząć na nowo (na boku także historię miłosną).
Fight Club – to też ktoś, kto rzuca swoją karierę, wyrzuca całe życie do kosza i odnajduje w sobie odwagę i wolność.
25-ta godzina – mężczyzna, który idzie do więzienia i musi pogodzić się z klęską, odnaleźć nadzieję i odkryć wartość posiadania bliskich – ojca, dziewczyny, przyjaciół
Angry Management – to opowieść o odnalezieniu pewności siebie, odwagi, przełamaniu własnych obaw i konwencji. Ucieczka na wolność, z więzienia strachu.
W sumie we wszystkich szukałem odwagi. Szukałem wewnętrznej zgody na ryzyko odniesienia klęski. Słowem… chciałem pozwolić sobie spróbować zostać pisarzem.
I to powinien być koniec tego artykułu, ale nie każdy interesuje się moim życiem wewnętrznym, a może chętnie usłyszy parę słów więcej o wspomnianych wilmach, więc…
Odwaga Motywacja Filmy Dodajace Elizabethtown
Za co jeszcze lubię te filmy? Elisabethtown ma genialną ścieżkę dźwiękową. Soundtrack to dwie płyty CD i nawet tych z Was, których nie przekonałem do obejrzenia filmu z całego serca zapraszam do odsłuchania (soundtrack dostępny w dobrych sklepach muzycznych i przy pomocy zaufanego łącza internetowego – do wyboru). Bardzo fajnie gra tu Orlando Bloom i pojawia się prześmieszny Alec Baldwin.
Fight Club to niebywała opowieść o wycieczce wgłąb piekła (metaforycznie), o ucieczce na wolność przez najgłębsze lęki. To wreszcie genialny pamflet na kulturę konsumeryzmu i przezabawny wgląd w męską psychikę. Dodajmy do tego Finchera za kamerą oraz niesamowitych Brada Pitta i Edwarda Nortona. Polecam też książkę Chucka Palahniuka – kończy się trochę inaczej niż film.
25-ta godzina, to znowu Edward Norton. Piękna muzyka, niezwykły kolor zdjęć i opowieść o mężczyźnie, który podsumowuję swoje życie. Niezwykle mocna historia z zakończeniem, które trochę moczy nam gałki oczne (albo przynajmniej zwilża).
Angry Management (Dwóch Gniewnych Ludzi po naszemu, mi skuzi, zapominam się) – to Adam Sandler i Jack Nicholson. W przeciwieństwie do pozostałych tego filmu nie widziałem dobre trzy lata. Jest śmieszny i bardzo podnoszący na duchu. Szukasz odwagi? Tu trochę jej znajdziesz.

Zachęcam też do odwiedzenia mnie na google+ i na  Facebooku.

 

Komentarze:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please type the characters of this captcha image in the input box

Please type the characters of this captcha image in the input box