nowy rok 2013

W zeszłym roku szalałem blogersko i dwa razy się wypaliłem. Od połowy marca do końca czerwca pisałem jeden artykuł dziennie, jak w zegarku i podobnie od połowy września do początku grudnia. Lipiec i grudzień, miesiące w których urlopowałem, były sezonem martwym na tej stronie. Jak większość z Was dobrze wie, oczywiście.

W tym roku chcę trochę rozsądniej rozłożyć siły. Planuję pisać trzy artykuły na tydzień (przemiennie dwa po polsku jeden po angielsku i na odwrót w kolejnym tygodniu – słowem po osiem na miesiąc) i do tego dwa artykuły gościnne w miesiącu.

W 2012 roku nie zacząłem żadnej powieści – choć poprawiłem „Wyjechać” i dodałem jakieś 15 stron do zakończenia, w okolicach maja i potem w sierpniu – w 2013 to się powinno zmienić. Mam pomysły na pięć książek, część pewnie umrze, ale trzy z nich są ze mną od dawna, więc w którymś miesiącu na pewno przysiądę nad klawiaturą.

Także, by nie rozpoczął się wówczas kolejny martwy sezon, piszę teraz artykuły na zapas. Spodziewałbym się regularnych publikacji w każdy: wtorek, czwartek i niedzielę. Wyliczyłem, że potrzebuję 182 artykułów (3,5 tygodniowo) i już zacząłem trzaskać na zapas – sprawia mi to, dodam, dużą przyjemność. Mogę im poświęcić teraz więcej czasu – w zeszłym roku, moja rutyna wyglądała mniej więcej tak:

– powrót z pracy: 18:00

– 18:30-20:00 spać, oderwać się od korpo-umysłu

– 20:00 papu

– 21:00 – 22:30 artykuł i publikacja

 

Nie bardzo sprzyjająca kontaktom międzyludzkim metoda! A tak przycisnę zawczasu i trochę mniej przyjaciół będę zaniedbywał. Czego i sobie i im w tym roku życzę.

 

Udanej lektury!

MR

 

PS Przypominam, że odpowiadam na maile i sugestie dotyczące treści moich „pisań” – Maciej.rajk – małpka – gmail.com

Zachęcam też do odwiedzenia mnie na google+ i na  Facebooku.

Tagged with:
 

Komentarze:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please type the characters of this captcha image in the input box

Please type the characters of this captcha image in the input box