maciej rajk philip ross
Spytano mnie ostatnio: o czym jest twój blog? Zacząłem odpowiadać w stylu:

„To wcale nie jest blog. To moja strona autorska…”, ale uświadomiłem sobie, że zasadniczo to się niczym od bloga nie różni. Piszę o swoich podróżach, o książkach które przeczytałem, o swoich planach… Wypisz wymaluj blog. Może „blog autorski” albo „blog pisarza”, ale na pewno blog. BLOG. I chyba wszystko z tym w porządku. Czas kiedy blogi pisali tylko sfrustrowani gimnazjaliści obojga płci dobiegł końca. Pora więc zaakceptować fakt, że piszę bloga. Bardziej lub mniej regularnie.

 

Piszę i będę pisał. I właśnie drugim czasownikiem tego zdania chciałbym się zająć (tj. razem z posiłkowym „będę”). O czym będę pisał w przyszłości?
Nadal chcę pisać o podróżach. Na dodatek chciałbym zająć się umieszczeniem paru porad dotyczących tego jak robić to tanio. Poza tym planuję rozpoczęcie opisywania szerzej ciekawych miejsc w miastach, które odwiedzam, a nie tylko skupianiu się na moich niesławnych przygodach.

Chciałbym pisać trochę o samorozwoju. Interesuje mnie zwłaszcza temat odwagi, przełamywania strachu, kreatywności i inicjatywy w podejmowaniu nowych działań – generalnie przejmowania kontroli nad własnym życiem.
Nadal chcę pisać o inspirujących dziełach sztuki. Wszelakich: książkach, albumach muzycznych… Może o obrazach, ale zdecydowanie lepiej znam się na prozie, poezji i klasycznym rock'n'rollu niż czymkolwiek innym z dziedziny sztuki. No, może jeszcze architektura, by podeszła, ale tam z kolei pasji mniej.
Poza tym trochę o moich szalonych eksperymentach (np. planuję opisać jak przeszedłem kiedyś na sen wielofazowy).

Tak więc te cztery tematy będą królować. Mam nadzieję, że odnajdziecie tu coś dla siebie. Swoją drogą, jeżeli chcielibyście, żebym o czymś pisał, napiszcie do mnie: maciej.rajk@gmail.com (o energii atomowej wiem niewiele, ale już o tym jak tworzyć fabułę, jak opublikować książkę itp. wiem co nieco).

PS Na pewno pojawią się nowe zainteresowania, o których będę pisał i pewnie też będę tu ogłaszał wszelkiego rodzaju wieczorki autorskie itd.
PS2 Kusi mnie umieszczanie tu wywiadów z ciekawymi ludźmi – zapaliłem się do tego pracując dla tego magazynu: www.offfa.pl – jak nietrudno zgadnąć, piszę tam jako Maciej Markowski (czemu nie piszę tam jako Maciej Rajk? Chwila zaćmienia dwa lata temu, a teraz już nie sposób zmienić). Na zdjęciu stoję z Philipem Rossem – guru rewolucji technologicznej w pracy opartej na wiedzy.

Zachęcam też do odwiedzenia mnie na google+ i na  Facebooku.

Maciej Rajk

 

Komentarze:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please type the characters of this captcha image in the input box

Please type the characters of this captcha image in the input box