Jest coś absolutnie neurotycznego w byciu pisarzem. Większość ludzi unika dramatu, silnych emocji, a ty pchasz się tam głową naprzód – by poczuć to, przeżyć i móc to później opisać. Pamiętam, że przeżyłem wielki nawrót pisania, w wieku trzynastu lat, kiedy leżałem w szpitalu. Książki o smokach, krasnoludach itp. rozbudziły moją wyobraźnię, a samotność i nuda popchnęły w stronę pisania. Póki w szpitalu leżeli też dzieciaki w moim wieku, dzieciaki z którymi się kumplowałem, nawet przez myśl nie przeszło mi pisanie. Musiałem zostać sam. Baterie w pilocie do telewizora musiały się wyczerpać.

Weźmy chociaż mój dzisiejszy wybuch pisania ("pisarską eksplozję" – brzmi lepiej). Jednego dnia wróciły do mnie rzeczy mojej byłej (poczta nie potrafi niczego dostarczyć, jak powszechnie wiadomo – tym razem nie polska, a singapurska), gadałem z nią przez godzinę na Skypie, zacząłem pracować z ojcem w jego firmie i przeżyłem intensywny wieczór z pewną uroczą dziewczyną. Wczoraj przeżyłem trochę w amoku, nie bardzo wiedząc co się dookoła dzieje, a dziś od rana piszę. To tutaj, to mały, choć przyjemny przerywnik. 

Pisanie może być niezwykłym narzędziem, pozwalającym poradzić sobie z najgorszymi sytuacjami w życiu. Pozwala Ci osiągnąć dystans. Wejrzeć w siebie, przeanalizować sytuację i… nauczyć się ją akceptować, rozumieć. Z drugiej jednak strony można uzależnić się od tego procesu. Można powiedzieć, że pisanie dla siebie, w ciężkich chwilach jest zdrowe, ale przyciskanie swoich emocjonalnych przycisków, ładowanie się w głupie sytuacje już zdecydowanie nie. To trochę tak, jak morfina pomaga po operacji, ale nie powinno się od niej uzależniać, zażywać będąc zdrowym.

Cóż, dla mnie jak sie zdaje już za późno. Zresztą wcale nie narzekam. Uwielbiam to robić. A że czasem robię głupie rzeczy… wmawiam sobie, że czyni to życie ciekawszym. I… w sumie sobie wierzę.

Zachęcam też do odwiedzenia mnie na google+ i na  Facebooku.

Tagged with:
 

Komentarze:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please type the characters of this captcha image in the input box

Please type the characters of this captcha image in the input box