Stało się! Znowu jestem w ciąży. Słowem mam pomysł na kolejną książkę – tj. pomysł, który mnie porwał. Pomysłów miałem mnóstwo – nawet zebrałem je z notatek ostatnio w nadziei, że coś mnie skusi: wyszło 41, wpatrywałem się w nie mając nadzieję, że któryś wyskoczy z kartki i nic. Wreszcie przyszedł nowy. Znikąd, jak to mają w zwyczaju. I już czuję, że to taki, który złapał mnie za serce i nie pozwoli przestać o nim myśleć dopóki nie wypluję historii na papier. Radosna nowina! Tak samo było z dwiema poprzednimi powieściami.

 

Jak pojawiają się pomysły na książkę?

W przypadku pierwszej przeczytałem dziwne ogłoszenie w internecie i nie mogłem przestać myśleć kim jest ta dziewczyna. Później zacząłem się zastanawiać co by się stało, gdyby z nią zamieszkał jakiś „normalny” chłopak i tak to poszło.

Impulsem w przypadku drugiej był dziwny obraz, z którym obudziłem się któregoś ranka. W tamtym okresie żonglowałem kilkoma pomysłami na nową powieść, miałem nawet szerokie notatki, rozpisane fabuły, ale nie czułem do nich pasji. A tu nagle łup! Obudziłem się z wizją chłopaka z nogą w gipsie, oglądającego mecz w telewizji. Po chwili zrozumiałem, że on miał grać w tym meczu, poczułem że ledwo jest w stanie to oglądać. Roboczo nazwałem plik na komputerze „Furia” i… półtora roku później miałem napisaną powieść „Bracia”.
Teraz historia się powtarza. Nic nie zdradzam, ale cieszę się jak głupi. Czuję się osierocony, kiedy nie trzyma mnie za gardło nowa powieść. Teraz znowu jest i nie puści dopóki się nią nie podzielę z innymi. Słowem, pora brać się do roboty!

 

PS Obiecuję jednak nie zarzucić obowiązków promocyjnych książki „Bracia” i kiedy już wyjdzie, w sierpniu, spotkać się z Wami na możliwie dużej ilości wieczorków autorskich, a może nawet postraszyć Was z radia. 😉

PS2 Mam trochę napisane na zapas o podróży, więc tego też nie zaniedbam!

 

Zachęcam też do odwiedzenia mnie na google+ i na  Facebooku.

Tagged with:
 

Komentarze:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please type the characters of this captcha image in the input box

Please type the characters of this captcha image in the input box